Általános érdekességek
-
A játékot Mel Winkler-nek, Aku Aku eredeti hangjának tiszteletére dedikálták. Mel 2020-ban hunyt el.
-
Ez az első olyan Crash játék, ahol a bónusz pályákon találhatóak ellenfelek és nitro robbantó ládák.
-
Szinkronhang változások
-
Ez az első alkalom a Crash Nitro Kart óta, hogy Crash-t nem Jess Harnell szinkronizálja.
-
Ez az első alkalom a Crash Bash óta, hogy Coco-t nem Debi Derryberry szinkronizálja.
-
A 100%-os befejezésben Tawna epilógusánál látható a Spyro: Reignited Trilogy videojáték doboza.
-
A játékban összesen 18.482 láda található az N. Verted és a Flashback Tape pályákat is beleszámítva, ami a sorozatban az eddigi legtöbb bármely Crash rész közül.
Fejlesztési érdekességek
-
A játék fejlesztésének elején tervben volt, hogy open world lesz, illetve az is, hogy a warp room rendszer vissza legyen hozva. Végül azonban a Toys for Bob a Crash 1-ben használt térképes rendszer mellett döntött, mivel ez volt a legmegfelelőbb módja a történet elmesélésének.
-
A játék epilógusában szerepel két karakter is, Ripper Roo illetve Catbat, akik bár a Crash 4 fejlesztése során tervben volt, hogy megjelennek, végül azonban elamradt a szereplésük. Ripper Roo ennek ellenére megjelenik az Off Beat pályán, az egyik háztetőn, de mindketten visszatértnek a Crash Team Rumble-ben.
Konzol érdekességek
-
Ez az első Crash rész, ami megjelent PlayStation 5-re és Xbox Series X|S-re, bár hozzá kell tenni, hogy ez csak digitális formában történt meg.
Utalás más Crash játékokra
-
A Rude Awakening pálya elején, ha megpörögjük a TV-t, akkor a Crash 1, 2 és 3: Warped logóit láthatjuk, valamint 106%-os játékállás esetében a Crash Team Rumble kezdetleges logóját is egy röpke másodpercig, mielőtt újra elkezdenek szaladgálni a hangyák a TV képernyőn.
-
Az egyik szint, a Crash Landed neve utalás egy azonos nevű törölt játékra a sorozatban, amit a Radical Entertainment fejlesztett, és 2010-re volt tervben a megjelenése.
-
Szintén a Crash Landed pálya elején a jeges szekció dobozainak elrendezése megegyezik a Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back legelső jeges szekciójával a Snow Go pályájáról.
-
A „The Crate Escape” pálya neve utalás a Crash Bandicoot 1. részében szereplő pálya nevére (The Great Escape).
-
Az egyik teljesítmény neve "Twinsanity", amely egyértelmű utalás a 2004-es Crash Twinsanity című részre.
-
A Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex-ben megjelent elemi maszkok arcképei barlangrajzok formájában megtalálhatóak két szinten a játékban. A Blast to the Past pályán elszórtan Py-Ro, Wa-wa és Lo-Lo, míg a Fossil Fueled pálya legelején Rok-Ko festménye látható.
Remixek
-
A Flashback Tape bónuszpályák zenéi a Crash Bandicoot 1 és Crash Bandicoot 2 játékokból lettek kölcsönözve.
Szójátékok és utalások
-
A Mother Clucker jelmez egy obszcén kifejezés, a „mother f****r” (anyab***ó) kiparodizálása.
-
A Rock Blocked pálya neve szintén egy obszcén kifejezésre utal; a szlengben használt „c***k blocked” szójátéka, amit itt nem részleteznénk.
|